13/06/15

2008, בנגקוק, חנות יד שנייה קטנה שמחביאה מציאות גדולות. 

הבאתי איתי הרבה דברים מהשווקים של תאילנד (24 ק"ג של קניות בטיסה חזרה...) אבל הנעליים שאני נפרדת מהן השבוע (ובכלל הפריט הראשון בבלוג!) הן הדבר הכי שווה שרכשתי שם. בין מאי טאי לסינגה, בין מיקוח עם נהג טוק טוק לעוד שקשוקה בבית הישראלי, הן חיכו טמונות עמוק בתיק, ארוזות ונושאות איתן תפילה שלי שלא יאבדו בדרך לארץ.

מי שהייתה במזרח יודעת שהקנייה הסטנדרטית של תיירת שם כוללת בעיקר פריטים מאיכות זולה ובמחיר עוד יותר זול, שזה מעולה - אבל היה כיף למצוא פתאום בחנות צדדית את הזוג היפה הזה, ולא היה לי ספק שהן שוות את המחיר הגבוה יותר.

עברו 7 שנים מאז הרגע הנהדר ההוא, וחוץ מהמסקנה המתבקשת שאני חייבת לקפוץ לתאילנד שוב ובהקדם, המסקנה היותר קשה לעיכול היא שאני צריכה להיפרד מהן בלב כבד. הסיבה - 100% עור, 0% שימוש.

מינימלית בלוג אופנה

אני לא קונה או עושה שימוש בעור כבר כמה שנים, לצד הקפדה על תזונה צמחונית. 15 שנים אני צמחונית, ומעולם לא נתקלתי בקושי בגלל הבחירה הזו - אני כל כך אוהבת פחמימות, כך שבין פסטה, פיצה, לחם, עוגות וכל הטוב הבצקי הזה, בשר ממש אבל ממש לא חסר לי. הבחירה להימנע משימוש בעור היא כבר יותר מסובכת, ומספיק שאעבור ליד חנות נעליים או תיקים ממוצעת בשביל שהחיוך שלי טיפה ירד ואצטרך לחזק את עצמי מנטלית שלא להישבר. 

כי נעליים יפות + איכותיות + נטולות עור היא משוואה בעייתית (אלא אם כן את יכולה להרשות לעצמך זוג  סטלה מקרטני), ועם כל האהבה שלי לאספדרילס והנעליים של Melissa, לפעמים צריך משהו אחר. תוסיפו לזה את העובדה שיש לי כפות רגליים רגישות במיוחד ואני נפצעת כמעט מכל זוג (אחרי שכבת פלסטרים שיכולה לבודד גם מנפילת אטום), וקיבלתם מלתחת נעליים בעייתית במיוחד, והרבה זוגות יפים לא בשימוש. 

הנעליים הכחולות האלו (כחול זה תיאור פשטני מדי עבור הגוון המהפנט שלהן) הן בין האחרונות שנותרו אצלי למרות חוסר הפרקטיות. אני כל כך אוהבת אותן, בין הפריטים האחרונים ששרדו את השנים מאז הטיול לתאילנד. אבל הגיע הזמן לפנות עוד מקום במגירה, להעביר אותן הלאה לבית שבו הן לא יצברו אבק (מגיע להן יותר מזה) ולנסות לחיות בשלום עם היצע הנעליים המצומצם שהעולם מציע לצמחונית חובבת אופנה כמוני.

מינימלית בלוג אופנה 

תעודת זהות:

מה: נעלי סירה שטוחות מעור, בצבע טורקיז עם דוגמה מדהימה בחיתוכים קטנים. משומשות (מה שנקרא התבגרו בחן).

מי: Buffalo London.

מידה: מתאימות ל-36-37.

מתי ללבוש: בעונות מעבר, עם כל דבר בערך. הן מדהימות ומשדרגות כל הופעה.

מינימלית בלוג אופנה

מחיר: 70 ש"ח. בא לכן על הנעליים? רוצות עוד פרטים/תמונות? כתבו לי למייל.

# כמו כל הפריטים בבלוג, אם אין ביקוש הפריט יימסר לתרומה.

 **עדכון - הנעליים נמכרו.

הירשמי לעדכונים מהבלוג!