12/08/15

עברתי דירה השבוע. עברתי הרבה דירות בשנים האחרונות, בעיקר כי אני נוטה למצות דברים מהר מאוד. זה לא פרויקט נחמד אף פעם, מתיש אחת כמה וכמה לאגרני חפצים ובגדים כמוני, וסיזיפי לחלוטין כשבנוסף קיימת סבירות גבוהה לכך שבעוד שנה ישוב לחיי מחול הארגזים העונתי. (וכאן המקום לתהות מתי ואיך נוצרה הסיטואציה הישראלית שבה רוב חוזי הדירה מתחילים או נגמרים דווקא בחודש אוגוסט המיוזע).

מבצע העברת דירה אצלי סובב בעיקרו סביב המלתחה. דחיסת בגדים לארגזים ושקיות זבל הוכיחו את עצמם במהלך השנים כשיטות מזיקות שלא שוות את רגעי האימה של פתיחתם: קמטי בד שרק מגהץ על יכול להם, עיטורים ואבזמים שנשרו לתחתית הארגז ומביטים בך במבט מאשים (זו לא אני, אלה המובילים חסרי הרגישות לארון הנשי). כדי לוודא שכל המלתחה שלי מגיעה בשלמותה לדירה החדשה אני דואגת לטיפול אישי לכל פריט שחשוב לי (וסליחה ממכנסי היוגה והמון גרבי צמר שבכל זאת נאלצו לחלוק ארגז מיוזע - זו לא אני, זה אוגוסט).

אם עברתם ברחובות גבעתיים השבוע ותהיתם על קנקנה של ערימת הבגדים המסתובבת הלוך ושוב וחזור ושוב חזור - דעו לכם שהייתה קבורה תחתיה בחורה קטנה שלא נתנה למפלי הזיעה לנצח אותה בדרך למימוש החרדות האופנתיות שלה והובלת כל השמלות, המעילים והטופים שלה רגלית עד לקומה שלישית.

אבל יש גם נקודת אור קטנה בסיפור - כל מעבר כזה הוא הזדמנות לצמצם את הארון ולנפות פריטים (הרי יש לי אינטרס מובהק לצמצם את המשקל שאצטרך להעמיס על כתפיי). עוד כמה גופיות פרומות שבניגוד לתירוץ הקבוע, אני לא באמת צריכה את כולן כפיג'מה; עוד זוג נעליים שכבר לא ראוי לנעילה; עוד גרביונים ששמרתי למרות הרכבות ולמרות שאני בכלל כבר לא לובשת גרביונים.

ובסוף זה נגמר ברגע נחמד. לפעמים שיר בא בדיוק בזמן - שיר טוב, כזה שלא שמעת שנים והוא בא משום מקום ומתיישב בהתאמה מושלמת בסיטואציה. זה מה שקרה כשקרסתי לנוח בין ארגזים ושקיות וניסיתי לכבות את המוח באמצעות בהייה בפיד. או אז נתקלתי בפוסט האחרון של שלי גרוס שהעלתה מהאוב את 'אדום' של איגי וקסמן, ובתוך הכאוס שהייתי שרויה בו לא היה לי ספק שאיגי כתבה אותו כשעברה דירה במהלך חודש אוגוסט מהביל. אז שמעתי אותו 3 פעמים בריפיט ורציתי לצאת לטייל אבל היה - חם.

בפוסט הבא: חוזרת לשגרה של פרידה מדברים יפים והמסע לקראת מלתחה מינימליסטית עם זוג עגילים נוטפי קיטש וסוכר מבית מיכל נגרין. כדי לתפוס אותם ראשונה - הירשמי לעדכונים מהבלוג.

עד אז - אספתי כמה רעיונות יומרניים מהפינטרסט (שם קוד ליופי ואסתטיקה מופרכים) לסידור ועיצוב הבית החדש: