08.10.15

חזרתי מגיחה (קצרה מדי) להודו, שהייתה מופלאה כמו שזכרתי אותה מהפעם הראשונה. בין השאר, ביקרתי במפגש מבוא מעניין למדיטציה שגרם לי לחשוב.

באופן כללי קשה לי עם מדיטציה מכיוון שהמוח שלי תמיד עובד במהירות 200 קמ"ש (בטח גם שלכן), מפתח במקביל עשר מחשבות לא רלוונטיות לרגע הרוחני שאני מנסה לשקוע בו: מה אבשל לארוחת ערב? מה צריך לקנות אצל הירקן לפני כן? הדבר ההוא ששמעתי בבוקר... אני רעבה - שתגיע כבר ארוחת הערב! ניצוץ של התחלה לפוסט על תיק הפאייטים השחור של מנגו --- 

מינימלית בלוג אופנה מינימליסטי

פותחת עיניים, ושוב לא הצלחתי להתנתק. 

לא קל להתעלות מעל המציאות האינטנסיבית ולשחרר. החכמה היא לא להיתלות אך ורק בתקוות גדולות וקשות להשגה של הרפיה מוחלטת, כי זו הדרך הבטוחה לייאוש, אלא לשלב טכניקות אל תוך הרגעים הקטנים והארציים ביום יום. גם בשגרה הצרכנית שלנו אפשר להתאמן בהשגת משמעת ושליטה בדמיון מודרך.

שיעור ראשון

מחיקת מיילים בתיקיית קידומי מכירות בג'ימייל באופן מדיטטיבי (אם אין לך ג'ימייל תיאלצי לעבוד קשה יותר כדי לעשות סדר בבלאגן).

shamata, היא טכניקת המדיטציה ההתחלתית, מציעה תרגול של התרכזות באובייקט. למשל הנשימה שלנו; או פרח הלוטוס הקדוש; או לענייננו - מנטרה צרכנית החלטית: "אני לא צריכה את זה" + מקש delete. *החכמה היא כמובן לא לרחף ולפעול אוטומטית ללא מחשבה אלא להיות במודעות מלאה למעשה, אחרת את עלולה לפספס את היהלומים החבויים בין ים ההצעות (אם את שועלת קניות ותיקה תזהי כבר מהכותרת. הנחה על שני פריטים ומעלה- מחיקה. 45 אחוז על כל החנות? שווה בדיקה).

את לא צריכה את זה. את לא צריכה את זה. כניסה ומחיקה מיידית בלי להתפתות למבצעים הרבים. ככה עד שסיימת, ומחר יום חדש עם הצעות חדשות אבל מאוד מוכרות. 

בכלל, 'צריכה' הוא מושג חמקמק. אני כל כך אוהבת להסביר לבן הזוג למה בדיוק אני צריכה כל פריט שאני רוכשת, זה נשמע עוד יותר הגיוני כשאני מוציאה את המילים לאוויר העולם. וכשאני מצליחה לקשר את הטיעונים לפן פרקטי (נוחות, הגנה, חיסכון לטווח ארוך) ומשיגה את הנהון הראש המאשר הנכסף (כלומר מיואש) - אושר צרוף.

אבל בשביל לקיים את השאיפה לארון מינימליסטי, הגיע הזמן ללמוד גם מה אני לא צריכה. למשל, את התיק הקסום בתמונות - תיק ערב משובב עין ונפש של Mango. 

מינימלית בלוג אופנה מינימליסטי

הייתה תקופה, לפי כמה שנים, שדווקא השתמשתי בו לא מעט. אבל היום הוא בעיקר משמש לתצוגה (ועושה עבודתו נאמנה), בעיקר כי יש לי עוד תיק ערב עם פאייטים שחורים שאני עושה בו שימוש רב, וכי לי אישית פחות נוח כיום תיק קטן.

התיק כמו חדש, ויפה כל כך!

מינימלית בלוג אופנה מינימליסטי

תעודת זהות:

מה: תיק קטן לנשיאה ביד, עמוס פאייטים ופפיונים ובאופן כללי משובב נפש. בונוס: הוא מרשרש!

מי: Mango.

מתי ללבוש: לכל אירוע שבו לא תזדקקי באופן שוטף לאחת מכפות הידיים שלך (תיק ביד אחת, דרינק בשנייה, הטלפון נטוש).

מחיר: 40 ש"ח. בא לך על התיק? רוצה עוד פרטים/תמונות? כתבי לי למייל.

**עדכון: התיק נמכר.

לא הסגנון שלך? המידה לא מתאימה? אולי בפעם הבאה יגיע פריט החלומות - הירשמי לעדכונים מהבלוג!