להיגמל מקניות

מינימלית הוא בלוג שנולד מתוך מצוקת בגדים. מצוקת בגדים שבטח רובכן סובלות ממנה - הארון עמוס מדי ובכל זאת 'אין לי מה ללבוש'. ואז קונים עוד כמה פריטים, בזארה או H&M, שזה פשע לא לקנות אותם כי הם בהנחה מטורפת. ושוב אין מה ללבוש.

יום אחד, תוך כדי נסיעה בדיזנגוף ובהייה בחלונות הראווה, חוויתי הארה - קטנה ולא מאוד רוחנית, אבל הארה. החלטתי שנמאס לי - נמאס לי ללבוש בגדים שאני רק חצי אוהבת, בגדים שאני לא מרגישה בהם 100% טוב אבל היו במבצע, בגדים זולים שנראים רע. החלטתי שהגיע הזמן לשנות את הרכב המלתחה שלי, ובעצם להתבגר אופנתית על הדרך - איכות על פני כמות, less is more - מינימליזם. 

פעם בשנה (לפחות) עושה את דרכו לויצ"ו שק בגדים מכובד לתרומה. אבל יש לי בארון פריטים שבאופן קבוע שורדים את הניפוי, אך לא נלבשים בכל זאת כמעט אף פעם. שוב ושוב אני לא מסוגלת להיפרד מהם, מסיבות שונות אבל אף סיבה לא מוצדקת. הם יפים ואהובים, ונראים נהדר על הקולב ולכן חומקים מתרומה. 

אבל הם לא שייכים ואין להם מקום במלתחה מהודקת והגיונית כמו זו שאני שואפת לגבש. אז החלטתי שהגיע הזמן להיפרד גם מהם ולתעד את התהליך בבלוג, כפרויקט אישי של צמצום ארון הבגדים. אלה הסיפורים של הבגדים שלא שייכים לארון שלי, ולקח לי זמן להבין את זה.

# הפריטים שאני מעלה לבלוג הם פריטי יד שנייה (ולפעמים שלישית) במצב מצוין ואפשר לרכוש אותם בעלות נמוכה אם בא לכן. 

הרבה אנשים עטפו את ההיריון של הבלוג הזה בחום ואהבה, ותודה לכולם. במיוחד  לדנה וקסלר מנטורית הארט שלי וצלמת מוכשרת בכלל, שמלווה את התהליך עם הרבה עצות מועילות.

עיצוב לוגו: מורן גרין היקרה.

מי את?

חן, 29, רואה גזרות ופרינטים בעיניים מהרגע שיצאתי מהרחם.

אני חושבת שאופנה זה הדבר הכי נפלא בעולם וש'השטן לובשת פראדה' זה סרט שממצה הכל.

אני לא אוהבת להתנצל או להרגיש בושה על כמה שאני אוהבת אופנה. 

למדתי אמנות שנים, וההנאה הכי גדולה תמיד הייתה הכנת רישומים וסקיצות של בגדים. רציתי ללמוד בשנקר, וויתרתי. רציתי להיות עיתונאית אופנה, והתגלגלתי למקומות אחרים.

חוץ מלחלום על בגדים, אני לומדת לתפור, אופה, מבשלת ומשתדלת (אבל לא מספיק) לתרגל יוגה.

אם בא לכן לדבר, לייעץ לי איך לצמצם את הארון (please, do), ראיתן משהו שאהבתן, או לחלוק פריטים וסיפורים על המלתחה שלכן - שלחו לי מייל  , או בפייסבוק, או סתם בתגובות כאן. אם התחברתם לסגנון אשמח גם לקבל הצעות לפרויקטים מעניינים.